fbpx
Czytasz właśnie
Byron Bay – Australia – mekka surferów

Byron Bay – Australia – mekka surferów

Byron Bay Beach
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Byron Bay w Australii to miejsce na wschodnim wybrzeżu kontynentu, położone pod jednym z największych australijskich miast – Brisbane. Nazywane jest mekką surferów, słynie z przepięknych plaż, których ułożenie sprawia, że zawsze panują tu dobre warunki do pływania na desce.

Zobacz też: Więcej relacji z mojej podróży do Australii

Górzyste ukształtowanie terenu i szerokie plaże o jasnym, niemal białym piasku. Latarnia morska na wzgórzu. Tak właśnie wygląda Byron Bay, znana w Australii miejscowość wypoczynkowa szczególnie lubiana przez surferów.

Przy wejściu na plażę tuż przy wzniesieniu znajdują się schodki prowadzące do punktu widokowego.

Wejście na plażę w Byron Bay
Wejście na plażę w Byron Bay

Kiedy wspinam się na samą górę, moim oczom ukazuje się niezapomniany widok! Zapiera dech w piersiach niemal tak samo, jak spotykani na każdym kroku, przystojni surferzy. Chyba nigdy w życiu nie widziałam i pewnie nie zobaczę tylu przystojnych, wysportowanych facetów naraz!

Byron Bay Beach
Byron Bay Beach

Przez chwilę odpoczywam za skałami, wygrzewając w słońcu swoje zmęczone po wielogodzinnej jeździe samochodem ciało. Dziś dość mocno wieje wiatr i z nauką pływania na desce poczekam do jutra. A jeśli fale znowu okażą się za mocne, pójdę pojeździć konno po plaży, bo takie atrakcje również są dostępne w pięknym Byron Bay.

Plażowiczka ;)
Plażowiczka 😉
Skały przy plaży
Skały przy plaży

Po południu decydujemy się podjechać na szczyt wzgórza i obejrzeć latarnię morską.

Zobacz też
Watsons Bay - widok na wzgórze

Latarnia morska - Byron Bay
Latarnia morska – Byron Bay

Potem powrót na plażę i obiad: australijski burger z rybą, burakiem, marchewką, cebulą i frytkami oraz sosem barbecue.

Australijski burger z frytkami
Australijski burger z frytkami

Wieczorem postanawiam przespacerować się po najpiękniejszej chyba plaży, jaką kiedykolwiek widziałam! Kończy się na bieganiu, nie mogłam sobie odmówić, zwłaszcza że tutejsze plaże mają po kilka kilometrów długości.

Byron Bay Beach
Byron Bay Beach

W nocy, wsłuchując się w „śpiew” tutejszych, biało-różowych papug, z butelką wina i krewetkami na talerzu, zastanawiam się, jak to będzie po powrocie do domu. Czy w Polsce, gdzie będzie już chłodna jesień i powrót do rzeczywistości, odnajdę się jakoś po tak długich wakacjach?

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

Zobacz komentarze (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom