fbpx
Czytasz właśnie
Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140 – recenzja

Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140 – recenzja

Blender ręczny Bosch MSM67140
5/5 (1)

Wyposażając kuchnię w nowym mieszkaniu, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie, który często towarzyszy osobom zaciągającym kredyt hipoteczny bez tzw. wkładu własnego, rzadko można pozwolić sobie na zakup wszystkich możliwych urządzeń kuchennych. Same meble i podstawowe AGD: lodówka, płyta grzewcza, piekarnik i okap to spory wydatek, dlatego sporo osób dopiero po pewnym czasie, stopniowo, dokupuje brakujące, przydatne sprzęty, które ułatwiają kuchenne prace. Dziś testujemy jeden z takich sprzętów: blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140. Do czego może się przydać w kuchni takie urządzenie?

Zobacz teżMikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36440 – recenzja

Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140 – recenzja wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140

Jest to blender wykonany w eleganckim, czarnym kolorze, z szarymi akcentami i białymi napisami, obsługiwany dwoma przyciskami (przycisk „T” czyli obroty turbo oraz przycisk „I” do pracy ze zmienną prędkością, regulowaną 12-stopniowym pokrętłem znajdującym się w górnej części urządzenia.

Cechy

 • Dostępne kolory: czerń+szarość
 • 12 ustawień prędkości + przycisk TURBO dla uzyskania maksymalnej mocy
 • końcówka miksująca z innowacyjnym nożem QuattroBlade z 4 ostrzami gwarantująca doskonałe rezultaty
 • lekkość
 • ergonomiczny kształt i wygodny, miękki uchwyt
 • funkcja pracy pulsacyjnej
 • Moc: 750 W
 • Wymiary: 393 x 55 x 62 mm
 • Waga: 1,360 kg
 • Długość kabla: 140 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące
Blender ręczny Bosch MSM67140 - recenzja i opinie
Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140 – recenzja i opinie

Wyposażenie blendera Bosch ErgoMixx MSM67140

 • uchwyt sterujący
 • metalowy rozdrabniacz z nożem QuattroBlade (4 ostrza, stal szlachetna)
 • rozdrabniacz uniwersalny z wyjmowanym ostrzem ze stali szlachetnej
 • pojemnik do miksowania z miarką (800 ml) + pokrywka

Działanie blendera Bosch ErgoMixx MSM67140

Przed uruchomieniem blendera należy podłączyć go do prądu za pomocą długiego kabla. Daje on możliwość nieco większej swobody użytkowania, ale jednocześnie trochę przeszkadza, ze względu na to, że samo urządzenie jest dość wysokie i kabel trochę niewygodnie się przesuwa w trakcie pracy z blenderem. Z kolei jest to rozwiązanie o tyle wygodniejsze w porównaniu z blenderami bezprzewodowymi, że nie trzeba będzie, po pewnym czasie, wymieniać zużytego akumulatora na nowy.

Uchwyt sterujący blendera należy połączyć z wybraną końcówką miksującą i za pomocą przycisku „I” lub „T” uruchomić silniczek urządzenia. W przypadku pracy standardowej możliwa jest 12-stopniowa regulacja prędkości obrotowej silnika.

Po zakończonej pracy elementy blendera Bosch ErgoMixx MSM67140, poza przykrywką od uniwersalnego rozdrabniacza i uchwytem sterującym, można umyć w zmywarce.

Blender ręczny Bosch Ergo Mixx MSM67140
Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140

Blender Bosch ErgoMixx – opinia i rekomendacje

Jest to blender do podstawowych prac kuchennych, dzięki któremu każdy miłośnik kremowych zup może przygotować je bezpośrednio w garnku, bez konieczności studzenia i przelewania do szklanego kielicha blendera stojącego czy miksowania za pomocą plastikowej końcówki blendującej dołączonej do klasycznego miksera kuchennego.

Blender doskonale radzi sobie z miksowaniem miękkich składników (owoce i warzywa, gotowane mięso czy ryba), a dzięki regulacji prędkości można też przy jego pomocy posiekać cebulę za pomocą kilku krótkich, pulsacyjnych serii obrotów, co bardzo ułatwi jej rozdrabnianie tym, którzy nie lubią płakać podczas obierania i krojenia. Co więcej: można też posiekać w blenderze Bosch zioła. To doskonałe urządzenie do szybkiego przygotowania koktajlu owocowego lub warzywnego, albo chłodniku – można zblendować wszystkie niezbędne składniki bezpośrednio w dołączonym do zestawu pojemniku, a w razie potrzeby przykryć pokrywką i wstawić do lodówki.

Składniki twarde można miksować na maksymalnej mocy, wykorzystując najwyższą w 12-stopniowej skali prędkość lub przycisk „T”. Blender ręczny Bosch ErgoMixx MSM67140 sprawdzi się przy miksowaniu orzeszków ziemnych (arachidowych) na masło orzechowe czy wiórek kokosowych na masło kokosowe, natomiast czas ich przygotowania wydłuży się do kilkudziesięciu minut, z powodu konieczności robienia przestojów w pracy silniczka w celu zapobiegnięcia jego przegrzaniu. O ile sam silnik ma dużą moc, przegrzać może się pokrywka uniwersalnego rozdrabniacza, razem z nakładką napędzającą wymienny nóż. W pokrywce zastosowano klej, który, przy zbyt dużych i długotrwałych obciążeniach oraz wywołaną nimi wyższą temperaturą i tarciem, może się roztopić. Przygotowane masła orzechowe lub kokosowe nie będą tak mocno kremowe jak w przypadku zastosowania blendera kielichowego o innym kształcie noża i większej mocy.

Cena i dostępność

– Cena: ok. 159 zł

Zobacz też
Czerwony blender KitchenAid - recenzja

Specyfikacja techniczna: www.bosch-agd.pl

Gdzie kupić

 

Historia użytkowania

Czerwiec 2013: start

Grudzień 2013: przegrzanie pokrywki w uniwersalnym rozdrabniaczu i konieczność sklejenia klejem na ciepło.
Listopad 2015: pokrywka w uniwersalnym rozdrabniaczu rozkleiła się tak, że musiałam ją wyrzucić.


Październik 2018: W blenderze zrobiło się zwarcie i przestał działać. Nie da się go naprawić, ponieważ jest wykonany w taki sposób, że w celu otwarcia trzeba byłoby przepiłować rękojeść.

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

15 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2023 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom