fbpx
Czytasz właśnie
„143 przysmaki Siostry Anastazji” – Anastazja Pustelnik – recenzja

„143 przysmaki Siostry Anastazji” – Anastazja Pustelnik – recenzja

143 przysmaki Siostry Anastazji - książka kucharska
Jeszcze nikt nie ocenił. Może Ty zaczniesz? Na końcu wpisu możesz przyznać gwiazdki.

Fanów kuchni Siostry Anastazji z pewnością ucieszyło pojawienie się kolejnej książki z przepisami autorki. Tym razem „pod lupę” Siostra Anastazja bierze przysmaki okolicznościowe, czyli dania obiadowe, przystawki i słodkości, które towarzyszą nam o określonych porach roku, związane z kościelnym kalendarzem liturgicznym i świętami oraz rodzinnymi spotkaniami przy stole. „143 przysmaki Siostry Anastazji” to książka, w której można znaleźć pomysły na określony czas, wykorzystujące sezonowe, łatwo dostępne składniki.

Zobacz też: Więcej przydatnych recenzji

Książka “143 przysmaki Siostry Anastazji” jest najobszerniejszą z dotychczas wydanych publikacji autorstwa Siostry Anastazji i liczy sobie aż 336 stron. Została przygotowana wg charakterystycznego dla wszystkich książek tej autorki układu – całość poprzedzona jest wstępem i uniwersalnymi poradami kulinarnymi, a w pierwszym rozdziale zostały zamieszczone podstawowe przepisy, np. na biszkopt, polewę czekoladową czy lukier, do których autorka odsyła często w dalszej części książki.

143 przysmaki Siostry Anastazji – recenzja wideo

Obejrzyj bezpośrednio na moim kanale na YouTube

Całość została podzielona na kilka rozdziałów i tak, oprócz przepisów podstawowych, mamy części książki poświęcone Adwentowi, Wigilii, Bożemu Narodzeniu, Wielkiemu Postowi i Wielkanocy. Zdecydowanie najwięcej przepisów we wszystkich rozzdziałach dotyczy wypieków, z których szczególnie znana jest Siostra Anastazja. W książce można znaleźć wiele kolejnych wersji warstwowych, kolorowych, bogato zdobionych ciast, których wielbiciele na pewno nie będą zawiedzeni. zdecydowanie za mało jest moim zdaniem serników, więc ich miłośnicy nie znajdą tutaj zbyt wielu receptur dla siebie.

143 przysmaki Siostry Anastazji - książka kucharska
143 przysmaki Siostry Anastazji – książka kucharska

W poszczególnych rozdziałach znajdują się zarówno przepisy na klasykę, zwłaszcza świąteczną, jak i dania urozmaicone smakowo, chociaż zawsze z łatwo dostępnych składników, dzięki czemu z książki i przepisów mogą skorzystać zarówno mieszkańcy większych jak i mniejszych miejscowości, którzy niekoniecznie mają w okolicy swojego domu duży hipermarket lub wyspecjalizowane sklepy, np. cukiernicze. Na pewno bardzo dobrym pomysłem jest zawarcie całego rozdziału z przepisami na dania wielkopostne – takie inspiracje i receptury z pewnością przydadzą się tym, którzy na co dzień preferują klasyczną kuchnię polską, bogatą w dania mięsne i ziemniaczane, a w czasie Wielkiego Postu chcieliby przestrzegać jego zasad i zrezygnować ze spożywania potraw, które postne nie są. Bardzo ciekawy pod względem przepisów jest też rozdział poświęcony spotkaniom rodzinnym – na pewno niejedna osoba wyprawiająca domowe przyjęcie skorzysta z jednej z wielu receptur na smaczne dania główne i przystawki, wśród których królują mięsne rolady.

Zdecydowana większość przepisów w książce „143 przysmaki Siostry Anastazji” została zilustrowana kolorowymi fotografiami. Nie są to zdjęcia szczególnie mocno wystylizowane i raczej mają na celu pokazanie, jak potrawa faktycznie wygląda niż wywołanie efektu zachwytu i zaskoczenia. Potrawy na fotografiach prezentują się dokładnie tak jak te, które korzystająca z przepisów z książki pani domu postawi na swoim stole.

Podsumowanie

Książkę “143 przysmaki Siostry Anastazji” polecam paniom domu, które cenią kuchnię polską i jej różnorodność, skupiając się głównie na kolorowych wypiekach wszelakich słodkości, ale także kultywującym tradycji świątecznych i przedświątecznych potraw, celebrującym rodzinne spotkania i lubiącym przygotować dania o sprawdzonych smakach, klasyczne, ale też czasami podane w nowy, dekoracyjny sposób lub wzbogacone o dotychczas im nieznane smaki.

Informacje o książce

– Tytuł: “143 przysmaki Siostry Anastazji”

– Autorka: Siostra Anastazja Pustelnik FDC

Zobacz też
"Wielkanoc. Świąteczna kuchnia mojej babci" - Olga Smile

– Wydawnictwo WAM

– Liczba stron: 336

– Cena: ok. 36,00 zł

– Gdzie kupić: Matras.pl

Podoba Ci się? Oceń lub zostaw komentarz 🙂

12 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2009-2024 | Dorota Kamińska blog kulinarny, przepisy, podróże i styl życia | Wszystkie prawa zastrzeżone | Część odnośników na blogu to afiliacyjne linki partnerskie | Moja książka: Superfood | Silnik: Wordpress | Serwer: Bookroom